bannar

Trening w trybie mentoringu

Trening w trybie mentoringu

Trening w trybie mentoringu

Witam serdecznie w Nowym Roku !


 

Moim pragnieniem jest, abyśmy wszyscy nie zatrzymywali się na swoich osiągnięciach, aby duch poszukiwania, radość rozwoju kierowały nas do odkrywania, doświadczania radości i harmonii potoku życia, do źródła w nas.

 

Wiele z nas robi nowe plany życiowe. Dla osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy i praktyki jogi oraz tych zainteresowanych podejściem do egzaminu nauczycielskiego w metodzie Iyengara w przyszłości, zaczynam trening, który poprowadzę w trybie mentoringu, co oznacza, że każda zgłoszona osoba, w zależności od doświadczenia na chwilę obecną, będzie miała indywidualne wskazówki rozwoju i indywidualny termin przystąpienia do egzaminu. Trening w trybie mentoringu polegać będzie na ścisłej i stałej współpracy Nauczyciel - Uczeń.

Trening będzie rozłożony od dwóch do trzech lat, w zależności od poziomu doświadczenia osoby na chwilę przystąpienia do treningu i indywidualnych możliwości oraz „wkładu” w praktykę własną.

Trening będzie oparty na pogłębianiu wiedzy z poziomu Introductory I i poziomu Introductory II. Najważniejsze tematy to nauczanie jogi oraz praktyka asan z poziomu Introductory I i II. Kiedy kandydat będzie gotowy, co zostanie potwierdzone dwoma rekomendacjami od dwóch nauczycieli, cały kurs kończy się egzaminem organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara na stopień nauczycielski Introductory II. Dyplom ten ma międzynarodowy charakter – jest znany i respektowany na całym świecie.

Oczekuję od kilku do kilkunastu zgłoszeń na trening. Treningi wspólne będą odbywać się raz w miesiącu w piątki - soboty. Oprócz tego będzie wymagany regularny udział na zajęciach w Szczecinie, zaliczenie asyst i obserwacji zajęć, uczestnictwo w dwóch warsztatach wyjazdowych w ciągu roku organizowanych przez Szkołę Jogi Ałly Raginis oraz w konwencji Jogi zorganizowanej przez PSJI.

Jednym z warunków przystąpienia do treningu jest rejestracja w Polskim Stowarzyszeniu Jogi Iyengara i zapłacenie składki członkowskiej (200 zł. rocznie).

 

Program treningu obejmie:
asany Introductory I Introductory II i pranajam
naukę obserwacji i samokorekty
zastosowanie pomocy do ćwiczeń
podstawy filozofii jogi
elementy metodyki nauczania
nauczanie – korekta słowna i egzekwowanie
zastosowanie podstawowych zestawów terapeutycznych
sekwencje menstruacyjne i ciążowe
wprowadzenie do anatomii i fizjologii
studiowanie wybranych Jogasutr Patańdżalego
zaliczenie 10 asyst u nauczyciela z certyfikatem co najmniej Intro II
doskonalenie nauczania – korekta manualna i egzekwowanie
uzyskanie drugiej rekomendacji od nauczyciela min. Junior I
terapia jogą, studiowanie wybranych Jogasutr Patańdżalego, fragmentów Bhagavadgity oraz Hatha Yoga Pradipiki i Gharanda Samhity

 

Lektury obowiązkowe dla uczestników kursu to:
B.K.S Iyengar: Światło Jogi, Drzewo Jogi oraz Światło Pranajamy
Gita Iyengar: Joga doskonała dla kobiet
Bhagavadgita
Upaniszady

 

Na stronie stowarzyszenia możesz  zapoznać się z pełną listów wymagań egzaminacyjnych.

http://joga.org.pl/egzaminy-nauczycielskie/regulaminy-egzaminow/925-introductory-ii-wymogi-egzaminacyjne

 

Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się telefonicznie (tel.691739192) lub mailem do 20.01.2019. Po otrzymaniu zgłoszenia, podam wszystkie szczegóły w mailu zwrotnym, oraz odpowiem na pytania. 

 

Zapraszam do studiowania!

Ałła Raginis