bannar

Ałła Raginis

Ałła Raginis – dyplomowana nauczycielka Jogi Iyengara poziomu III.

Wieloletnia praktyka jogi u wybitnych nauczycieli:

Gurujiego BKS Iyengara, Geety Iyengar, Prashanta Iyengar (1994-2014)

w Instytucie Jogi BKS Iyengara RIMY w Punie (Indie)

Gabriella Giubilaro (1991-1995)

Faeq Biria (warsztaty w Polsce, w Paryżu, w Blacon, w Moskwie 1995-2010)

Corin Biria (warsztaty w Paryżu, w Blacon, w Indiach 1997-2010)

Lois Steinberg (1999-2004)

Raya Umadatta ( Indie, Polska 2012-nadal)

Abhijata Iyengar (Indie 2012 -nadal)

Rita Keller (Polska, Niemcy 2014- nadal)

Claus Grzesch (Austria, Niemcy, Polska 2016 -nadal)

Robert Shleip szkolenia dotyczące pracy z powięziami.

Mistrz Roshi Shodo Harada- rinzai-zen- praktyka medytacji zen od 1998 systematycznie nadal.

Wieloletnie doświadczenie w uczeniu jogi na wszystkich poziomach: poczatkującym, ogólnym, zaawansowanym oraz zajęcia dla kobiet w ciąży. Od kilku lat prowadzę pracę terapeutyczną w oparciu o metodę jogi Iyengara oraz w rozwijanym przez siebie podejściu, w którym kieruję się wartościami i zasadami etycznymi filozofii jogi. Prowadzę własną szkołę jogi w Szczecinie.

 

W 1995r. zdobyła pierwszy certyfikat nauczyciela metody Iyengara. Jest twórcą szeregu warsztatów organizowanych zarówno w siedzibie szkoły, jak i warsztatów wyjazdowych, plenerowych.

Mimo szerokiej wiedzy popartej certyfikatem marki, który jest przyznawany przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce i Instytut RMYI w Punie (Indie) i stanowi potwierdzenie, że regularnie rozwiaja się i posiada aktualne uprawnienia do nauczania jogi według metody Iyengara na całym świecie. 

 

Absolwentką Akademii Muzycznej - skrzypaczką, wrażliwość artysty stosuje w praktyce i sztuce uczenia jogi.

“Praktykuję i prowadzę zajęcia jogi wg metody Iyengara od 1991 roku.Uczyłam się wielokrotnie w Instytucie BKS Iyengara w Punie (Indie). Miałam szczęście spotkać wyjątkowych nauczycieli – Gabrielę Giubilaro, Faeqa Biria, Corin Biria, Lois Steinberg, Ritę Keller oraz Clausa Grzesch, w warsztatach których stale uczestniczę. Od roku 2019 uczęstniczę w szkoleniach z udziałem Dr Roberta Schleipa, poświęconych pracy powięzi w asanach i wpływowi tej pracy na system nerwowy.  Od 1998 roku jestem uczennicą Roshi Shodo Harada (rinzaj zen). Regularnie uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych (zazen). W uczeniu pragnę przekazywać, że joga to nie tylko fizyczna sprawność ciała i dobre samopoczucie. Joga jest sztuką koncentracji, samoobserwacji i nauką jak pozostawać w harmonii pomiędzy skrajnościami. Joga uczy, że fizyczność i duchowość nie są oddzielone, a praca z ciałem jest metodą, pomagającą tego doświadczyć.”

Ałła Raginis