bannar

Szkoła Jogi SzczecinZaczynając od początku, od samych podstaw JOGA oznacza łączenie, scalanie, integrację. Jej początków należy doszukiwać się jeszcze w starożytności. Ten indyjski system indywidualnej praktyki ma na celu zjednoczenie osobowości na każdej z płaszczyzn: psychicznej, fizycznej oraz emocjonalnej. Za pomocą bezpośrednich doświadczeń mamy możliwość odkrywania i zagłębiania wielowymiarowej rzeczywistości przy jednoczesnej nauce tego, w jaki sposób własną pracą możemy w pożądany sposób wpływać zarówno na swój stan psychofizyczny, stan zdrowia, jak i nasze relacje z otoczeniem.

 

Współczesny, rozpędzony i nie zważający na nic świat czasem nie daje nam wytchnienia, a i my nie zawsze potrafimy się w nim odnaleźć. Natłok obowiązków, stres związany z życiem w biegu, pracą, brakiem aktywności fizycznej, brakiem czasu... to tylko niektóre czynniki, których suma daje nam efekty nad wyraz wyniszczające, zarówno nasz organizm, jak i duszę. Doskonałym antidotum na stres związany z codziennością życia jest joga. Ta praktyczna filozofia ma na celu zjednoczenie ciała, umysłu i ducha. Efektem tej harmonii staje się pełne spełnienie w życiu oraz kondycja, niesamowita sprawność i zdrowie.

 

Docierając do granic swoich możliwości, przekraczając te granice, jesteśmy w stanie pozbyć się zgromadzonego napięcia oraz zagłębić się w sferę, która pozwoli nam na swobodny przepływ energii, odprężenie i uspokojenie.

 

Elastyczność, której uczy nas joga bardzo często kojarzona jest za coś dostępnego tylko dla nielicznych, dla osób o szczególnych predyspozycjach. Nic bardziej mylnego. Joga jest dla każdego, kto tylko postanowi zrobić coś z własnym zdrowiem oraz stanem umysłu, bo to nie ciało ma stać się giętkie, tylko umysł!

 

Joga jest kompleksowym systemem osobistego rozwoju. Jest filozofią, nauką i sztuką. Odpowiednio praktykowana daje nam niesamowite możliwości. Dzięki ćwiczeniom  zaczynamy przestrzegać uniwersalne zasady moralne oraz uczymy się własnej, wewnętrznej samodyscypliny.

 

Zarówno zdrowie, jak i giętkość ciała rozwijać można za pomocą praktyki asan, pozycji jogi, do której Was zachęcamy. Za pomocą łatwych ćwiczeń unikalnie dostosowanych dla osób początkujących każdy może rozpocząć pracę na rzecz układów fizjologicznych ciała, złagodzić napięcia mięśni, stymulację krążenia oraz rozwijać dbałość o własne zdrowie. Korzyści jakie niosą za sobą ćwiczenia techniką asan są niewspółmierne w stosunku do wykonywania i przynoszą zaskakujące efekty. Wcielenie w życie technik jogi oraz realizacja ćwiczeń daje możliwość wprowadzania techniki relaksu, kontroli oddechu, mocy uspokojenia umysłu przy jednoczesnym wzmocnieniu koncentracji oraz możliwości zmagania się z ogromnym napięciem. Postępowanie zgodnie z zasadami moralnymi oraz samodyscyplina w połączeniu z ćwiczeniem asan daje nam możliwość uzyskania wewnętrznej równowagi oraz spokoju ducha, natomiast oparcie na filarze niekrzywdzenia innych istot działa na nas - łagodząco, uspokajająco i witalnie.

 

Jogę może ćwiczyć każdy, a jej ćwiczenia są urozmaicone i wielowymiarowe.