Ałła Raginis: Nauczycielka Hatha jogi metodą Iyengara

Ałła Raginis jest twórczynią szeregu warsztatów organizowanych zarówno w siedzibie szkoły w Szczecinie, jak i kursów wyjazdowych i plenerowych. Ma wieloletnie doświadczenie w uczeniu jogi na różnych poziomach, prowadzi również zajęcia dla kobiet w ciąży i zajmuje się pracą terapeutyczną.

Ałła Raginis to nie tylko nauczycielka jogi, ale także inspirująca postać, która przez lata praktyki i nauczania przyczyniła się do rozwoju jogi Iyengara w Polsce. Jej pasja, zaangażowanie i głębokie zrozumienie filozofii jogi czynią ją jednym z najbardziej szanowanych nauczycieli w kraju. Jest założycielką szkoły jogi w Szczecinie gdzie prowadzi zajęcia według metody B.K.S. Iyengara.

Ałła Raginis to dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara poziomu III

Praktykuję i prowadzę zajęcia jogi wg metody Iyengara od 1991 roku. W uczeniu pragnę przekazywać, że joga to nie tylko fizyczna sprawność ciała i dobre samopoczucie. Joga jest sztuką koncentracji, samoobserwacji i nauką jak pozostawać w harmonii pomiędzy skrajnościami. Uczy, że fizyczność i duchowość nie są oddzielone, a praca z ciałem jest metodą, pomagającą tego doświadczyć.

Ałła Raginis - zaawansowana pozycja jogi
obrazek przedstawia postać w asanie na tle namiotu, co jest symbolem stowarzyszenia jogi Iyengara

Doświadczenie i Certyfikaty

W 1995r. Ałła zdobyła pierwszy certyfikat nauczyciela metody Iyengara. Jest twórcą szeregu warsztatów organizowanych zarówno w siedzibie szkoły oraz warsztatów wyjazdowych i plenerowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w uczeniu jogi na wszystkich poziomach: poczatkującym, ogólnym, zaawansowanym. Prowadzi również zajęcia dla kobiet w ciąży. Od kilku lat zajmuje się pracą terapeutyczną w oparciu o metodę jogi Iyengara oraz w rozwijanym przez siebie podejściu, w którym kieruje się wartościami i zasadami etycznymi filozofii jogi. Ałła Raginis posiada certyfikat marki, który jest przyznawany przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce i Instytut RMYI w Punie (Indie). Certyfikat stanowi potwierdzenie, że nauczyciel regularnie rozwija się i posiada aktualne uprawnienia do nauczania jogi według metody Iyengara na całym świecie.

Ałła Raginis z mistrzem Guruji B.K.S. Iyengarem

Praktyka jogi u najlepszych nauczycieli z całego świata

Miałam szczęście spotkać wyjątkowych nauczycieli – Gabrielę Giubilaro, Faeqa Biria, Corin Biria, Lois Steinberg, Ritę Keller oraz Clausa Grzesch. Od roku 2019 uczęstniczę w szkoleniach z udziałem Dr Roberta Schleipa, poświęconych pracy powięzi w asanach i wpływowi tej pracy na system nerwowy.  Od 1998 roku jestem uczennicą Roshi Shodo Harada (rinzaj zen). Regularnie uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych (zazen).

Moja praktyka, moi Nauczyciele:

 • W Instytucie Jogi B.K.S. Iyengara RIMY w Punie (Indie) od 1994 roku
 • Guruji B.K.S. Iyengar, Geeta Iyengar, Prashanta Iyengar (1994-2014)
 • Gabriella Giubilaro (1991-1995)
 • Faeq Biria (warsztaty w Polsce, w Paryżu, w Blacon, w Moskwie 1995-2010)
 • Corin Biria (warsztaty w Paryżu, w Blacon, w Indiach 1997-2010)
 • Lois Steinberg (1999-2004)
 • Raya Umadatta ( Indie, Polska 2012-nadal)
 • Abhijata Iyengar (Indie 2012 -nadal)
 • Rita Keller (Polska, Niemcy 2014- nadal)
 • Claus Grzesch (Austria, Niemcy, Polska 2016-nadal)
 • Robert Shleip szkolenia dotyczące pracy z powięziami
 • Mistrz Roshi Shodo Harada- rinzai-zen- praktyka medytacji zen od 1998

Ałła regularnie organizuje seminaria, warsztaty i wykłady, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Jej zaangażowanie w jogę i rozwijająca się praktyka są widoczne również w jej codziennym życiu. Wciąż dba o własny rozwój i regularnie uczestniczy w międzynarodowych szkoleniach i odosobnieniach medytacyjnych, gdzie spotyka się z wybitnymi nauczycielami i kontynuuje swoje duchowe i intelektualne poszukiwania.

Poza swoją pasją do jogi, Ałła Raginis jest utalentowaną muzykiem. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu (Filię w Szczecinie) w klasie skrzypiec. Jest także mamą trójki dzieci.