Joga: Zajęcia stacjonarne w Szczecinie – Charakterystyka grup

Witaj w Szkoły Jogi Ałły Raginis w Szczecinie, miejscu, gdzie każdy, niezależnie od doświadczenia i umiejętności, może odkryć magię jogi. Nasza oferta zajęć jest zróżnicowana i dostosowana do różnych poziomów zaawansowania, potrzeb i celów. Od kursów wprowadzających dla początkujących po specjalistyczne zajęcia terapeutyczne i jogę dla kobiet w ciąży, mamy coś dla każdego. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą i dołączenia do naszej społeczności jogi.

Kurs wprowadzający do jogi (0)

Czyli joga w Szczecinie dla absolutnie początkujących

Cieszymy się, że chcesz rozpocząć praktykę jogi. Jeśli zastanawiasz się, czy joga jest dla Ciebie, odpowiadamy – tak! Tu i teraz, taki jaki jesteś, możesz zacząć przygodę z jogą w Szczecinie. Nie musisz być rozciągnięty, silny i elastyczny – to przyjdzie z czasem. Na początek wystarczą Twoje dobre chęci, by boso wejść na matę, usiąść z prostym kręgosłupem i poczuć swoje ciało.

W naszej szkole dla osób takich jak Ty przygotowaliśmy specjalny miesięczny kurs wprowadzający. Podczas kursu poznasz podstawy jogi wg metody Iyengara, przećwiczysz asany, czyli pozycje ciała, które pomogą poczuć rozciąganie i wydłużenie. Na zajęciach zwrócimy uwagę na oddech i podstawy relaksu. Poczujesz, jak praca z ciałem i oddechem wpływa na regenerację i odnowienie Twojej siły witalnej.

Po kursie wprowadzającym do jogi będziesz w pełni przygotowany, by dołączyć do regularnych zajęć w grupie początkującej. Będziesz też mógł sam odpowiedzieć na pytanie, co daje joga.

Jak się przygotować na pierwsze zajęcia jogi:

 • Ubierz wygodny strój do ćwiczeń, który nie będzie krępował Twoich ruchów.
 • Ćwiczymy boso. Stopy są ważnym i podstawowym elementem naszej praktyki.
 • Weź matę do jogi, ale niech jej brak nie będzie dla Ciebie przeszkodą, w razie czego w szkole są ogólnodostępne maty.
 • Zadbaj o to, by przyjść na zajęcia z pustym żołądkiem. Ostatni, niezbyt obfity posiłek zjedz najpóźniej 1,5 godziny przed zajęciami.
 • Uśmiechnij się, jesteś w dobrym miejscu, to jest Twój czas 🙂

Joga dla początkujących, grupa 1

To są zajęcia dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć praktykę, są po kursie wprowadzającym lub wracają na matę po dłuższej przerwie. Na tych zajęciach pracujemy nad podstawowymi asanami, wzmacniamy ciało, szukamy jego osi i wyrównania.

Uczymy wyciągania i wydłużania ciała oraz tworzenia w nim przestrzeni, również poprzez prawidłowe oddychanie. Wysiłek balansujemy pozycjami relaksacyjnymi. Na tych zajęciach odkryjesz potencjał swojego ciała, poczujesz wzmocnienie i doświadczysz głębokiej regeneracji.

Co daje joga dla początkujących?

Przychodząc na zajęcia dwa razy w tygodniu odkryjesz pozytywny wzrost energii życiowej, uspokoisz umysł po całym dniu intensywnej pracy, odkryjesz miejsca w swoim ciele, które reagują spięciem na stres i nauczysz się je relaksować poprzez odpowiednie pozycje.

Terminy zajęć:

 • wtorek i czwartek 19:00-20:30
 • poniedziałki i środy 17:00 – 18:30

Zobacz aktualny grafik wszystkich zajęć szkoły jogi Ałły Raginis

Joga dla średniozaawansowanych, grupa 2

To zajęcia dla osób po co najmniej roku regularnej praktyki. Jeśli znasz już podstawy jogi i zależy Ci na stałej praktyce, to miejsce dla Ciebie.

Skorygujesz swoje ciało, zyskasz stabilność w wykonywanych asanach. Rozwiniesz i pogłębisz między innymi praktykę w pozycjach stojących, nauczysz się pozycji odwróconych oraz wygięć. Na zajęciach doświadczysz indywidualnego podejścia i korekty. Przygotuj się na wysiłek zbalansowany relaksem.

Terminy zajęć:

 • wtorki i czwartki od 17:00 do 18:30

Zobacz aktualny grafik wszystkich zajęć szkoły jogi Ałły Raginis

Joga dla zaawansowanych, grupa 3

Dla osób po dwóch trzech latach regularnej praktyki.

Są to zajęcia dla osób po dwóch trzech latach regularnej praktyki. Na tym etapie wchodzimy coraz głębiej w pozycje, doskonaląc je. Na tym etapie rozwoju na ścieżce jogi, możliwe staje wchodzenie w subtelne praktyki takie jak joga powięziowa oraz pranajama.

Tak jak we wszystkich grupach, również i grupa zaawansowana jest kameralna. Indywidualne podejście do możliwości każdego praktykującego umożliwia mu holistyczny, dostosowany do możliwości rozwój, zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu.

Terminy zajęć:

 • poniedziałki i środy 19:00 – 20:30

Zobacz aktualny grafik wszystkich zajęć szkoły jogi Ałły Raginis

Zajęcia na zdrowy kręgosłup

Zajęcia na zdrowy kręgosłup to propozycja aktywności dla osób, które chcą rozpocząć pracę z ciałem, a w szczególności dla osób, które:

 • odczuwają dolegliwości bólowe kręgosłupa
 • szukają dla siebie łagodnej aktywności, która nie spowoduje kontuzji
 • czują brak energii, sztywność ciała, chcą to zmienić

Ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, są nastawione na poprawę kondycji fizycznej i utrzymanie elastyczności kręgosłupa, bioder i barków. Zajęcia na zdrowy kręgosłup to łagodna aktywność połączona z nauką relaksacji oraz ćwiczeniami oddechowymi. Uczęszczając na regularne zajęcia dwa razy w tygodniu, Twoje ciało zostanie łagodnie pobudzone. Zyskasz dobre samopoczucie, zwiększy się Twoja siła życiowa i optymizm.

Terminy zajęć na zdrowy kręgosłup:

 • wtorki, czwartki i soboty o 9:00 rano.

Zobacz aktualny grafik wszystkich zajęć.

Joga na kręgosłup, joga łagodna praktyka

W ofercie naszej szkoły jest wyjątkowa propozycja – praktyka terapeutyczna, która jest największym dobrodziejstwem w metodzie Iyengara. Indywidualne ustawienie ciała w pozycjach pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych, regenerację i wsparcie w procesie powrotu do zdrowia. Joga terapeutyczna w kameralnym gronie polecana jest osobom zmagającym się z problemami zdrowotnymi, a w szczególności:

 • z bezsennością,
 • po przebytych operacjach,
 • po chemioterapii,
 • z depresją,
 • z problemami kręgosłupa i stawami,
 • z migrenami,
 • w rekonwalescencji po zawałach,
 • z zaburzeniami hormonalnymi,
 • dla osób przeciążonych po treningach sportowych.

Poprzez głęboką regenerację i pracę w pozycjach następuje odnowienie sił witalnych organizmu. Ciało zyskuje dobre warunki, by powrócić do zdrowia. Poprzez odpowiednie ułożenia, ustawienie ciała i pracę z pomocami docieramy do głębokich pokładów i możliwości regeneracyjnych organizmu. Podstawą zajęć jest łagodne rozciąganie i relaksacja, połączona z nauką oddechu. Joga pomaga wrócić do pełni zdrowia i harmonii, a indywidualny charakter tych zajęć pozwala dobrać ułożenia potrzebne konkretnej osobie z uwzględnieniem jej potrzeb.

Terminy zajęć joga łagodna praktyka, joga na kręgosłup:

 • środy i piątki o godzinie 15:00

Zobacz aktualny grafik wszystkich zajęć.

Joga dla kobiet w ciąży

Joga dla kobiet w ciąży to ważna propozycja dla wszystkich przyszłych mam, które chcą utrzymać zdrowie i równowagę w trakcie ciąży. Nasze zajęcia jogi są specjalnie zaprojektowane, aby wspierać Cię w tym szczególnym okresie, pomagając Ci przygotować się do porodu i macierzyństwa.